Hilterapia® » Objednajte sa
recepcia@medante.com
+421 911 656 522

Ešte donedávna som cítil bolesť nielen pri behu, ale aj pri bežnej chôdzi

Róbert Bereš, kondičný tréner
Po 20-tich rokoch mám prvý raz problém s úponom lýtkového svalu v oblasti achilovky. Mnohí to iste poznajú. Nie je to dramatické, ale je to zápal, s ktorým sa naťahujem už dlhší čas a viem, že sa musí liečiť. Keby si moja práca nevyžadovala pohyb, dám si pauzu a zrejme to hravo doliečim. Nedokážem však vypnúť na 2-3 mesiace z tréningového procesu. V stálej pohybovej záťaži noha sa nevie zregenerovať, jej liečenie sa však už nedá odďaľovať.

Rozhodol som sa siahnuť po niečom maximálne účinnom. Už dávnejšie som absolvoval rôzne liečby, ale stav s achilovkou sa nezlepšoval. Zmenilo sa to po dobrých skúsenostiach kamarátov: kondičného trénera Peťa Hlaváča a fyzioterapeuta hokejového Slovanu Miša Nemčeka, ktorí mi odporučili „Radiálnu rázovú vlnu“ a „Hilterapiu“. Znamenajú svetovú špičku v oblasti fyzikálnych metód liečby. Viaceré referencie na tieto fyzikálne liečby boli pozitívne už aj u nás, tak som ich v bratislavskej klinike MEDANTE vyskúšal. Ešte donedávna som cítil bolesť nielen pri behu, ale aj pri bežnej chôdzi. Po 4 aplikáciách rázovej vlny a 6 laserových hilterapiách som zatiaľ bolesť pri pohybe nezaznamenal.

Nerobím ešte úplné uzávery, lebo v tomto štádiu som ešte neabsolvoval maximálnu záťaž. Cítim však už výrazný posun k lepšiemu. Na rozdiel od nedávnych chvíľ sa pohybujem s nulovou bolesťou, takto komfortne som sa dávno necítil.

Pre kondičného trénera je dôležité poznať rukolapné výsledky liečby, aby ju mohol spoľahlivo odporučiť svojim zverencom, a v tomto prípade to vyzerá nádejne. Ak to pôjde rovnako úspešne i naďalej, je predpoklad, že to čoskoro vyhodnotím ako účinný spôsob liečby. Zatiaľ ide všetko hladko. Črtá sa za tým prísľub na vyriešenie viacerých zdravotných problémov vrcholových športovcov aj bežných ľudí.

Mohol som opäť trénovať a hrať bez bolesti

Timotej Vajdík, profesionálny futbalista
Do Medante som prišiel vďaka bolesti, ktorá ma trápila počas tréningov. Bola to silná pichľavá bolesť v oblasti slabín. Hľadal som spôsoby, ako by sa mohla bolesť čo najrýchlejšie odstrániť. Na internete som si našiel laserovú terapiu, konkrétne hilterapiu, ktorá ma ihneď oslovila. Na ďalší deň som absolvoval prvú terapiu a výsledky sa dostavili ihneď v deň terapie. Tréningovú jednotku som absolvoval už bez väčších problémov. Na druhý deň som absolvoval ďalšiu terapie a bolesť ustúpila úplne. Mohol som opäť trénovať a hrať bez bolesti. Hilterapia sa ukázala ako správne riešenie, a preto ju vrelo odporúčam pri problémoch a zraneniach. V Medante som sa cítil príjemne hneď, ako som vošiel dovnútra. Stretol som sa tu s milým personálom, ľudským prístupom. Celé to tu funguje na vysokej úrovni.

Doporučil bych to taky ostatním sportovcům

Jan Čelůstka, olympijský triatlonista
O hilterapii jsem neměl ani tušení. Měl jsem pád na kole při závodě v Cape Town. Do dalšího závodu v Číně zbývaly jen 2 týdny, já potřeboval závodit a záda bolely. Na doporučení trenéra jsem hned „naklusal“ do Medante, Terapeutka mi po pohovoru a všeobecném vyšetření hned nabídla možnost hilterapie. Byl jsem naprosto spokojen a výsledky to jen potvrzují. Přesvědčivé vítězství v Senci a 7. místo na SP v Mexiku za poslední 2 týdny.

Doporučil bych to taky ostatním sportovcům. Za prvé je to bezbolestné, což je pro spoustu lidí důležité a za druhé je to účinné. Navíc bez vedlejších účinků nic neriskujete.
 
Chcem sa objednať

Hilterapia® - Najúčinnejší bezbolestný spôsob ako liečiť a ukončiť bolesť